Hindistan’dan Amazon’a tepki…!

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Amazon'un başı, Hindistan bayraklı paspas sattığı için dertte. Hindistan Dışişleri Bakanı, Amazon'un bu ürünü derhal satıştan kaldırmasını ve özür dilemesini istedi. Amazon, geçtiğimiz aylarda İslam içerikli kapı önü paspası sattığı için de bir hayli eleştirilmişti.

12 Ocak 2017

Hindistan, e-ticaret devi Amazon’da satışa sunulan Hindistan bayraklı paspasa tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj, Amazon’un Kanada’da satışa sunduğu ve üzerinde Hindistan bayrağının yer aldığı paspas için özür dilemesini istedi.

Swaraj, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştığı mesajda, şirket özür dilemediği ve “ulusal bayrağa hakaret eden tüm ürünleri geri çekmediği” sürece Amazon çalışanlarına Hindistan vizesi verilmeyeceğini belirtti.

hindistan

Bakan Swaraj, mesajda, “Bunun derhal yapılmaması halinde Amazon yetkililerine vize vermeyeceğiz. Aynı zamanda daha önce verilmiş vizeleri de iptal edeceğiz” ifadesine yer verdi.

Hindistan’ın Kanada Büyükelçiliğine Amazon ile ilgili meseleyi “en üst seviyede” ele alması talebinde bulunan Swaraj’ın twitter tehdidi üzerine Amazon Hindistan temalı tüm ürünleri kaldırdı.

hindistan

Hindistan’da ulusal bayrağı aşağılayanlar para ve hapis cezasına çarptırılıyor.

“Amazon.com”da ABD, İngiltere, Kanada ve diğer ülkelerin bayraklarının yer aldığı hasırlar da satılıyor.

 

 

Kaynak: www.yenisafak.com

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap