Oyun yapımcıları buluşuyor…!

İstanbul Aydın Üniversitesi, oyun yapımcılarını 20-22 Ocak 2017 tarihlerinde 'Global Game Jam'in tüm dünyayla aynı anda vereceği tema doğrultusunda 2 gün 2 gecelik kampa çağırıyor.

8 Ocak 2017

Dünyanın en önemli 48 saatlik küresel oyun geliştirme maratonu olan “Global Game Jam”e (GGJ) ev sahipliği yapmaya hazırlanan İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), oyun yapımcılarını 2 gün sürecek etkinliğe katılmaya davet ediyor. İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından 20-22 Ocak 2017 tarihleri arasında Florya Halit Aydın Kampüsü’nde gerçekleştirilecek etkinlik, 20 Ocak Cuma akşamı 17.00’da tüm dünyayla aynı anda verilecek tema doğrultusunda yapılacak.

İnovasyon, yaratıcılık ve iş birliği imkanı sunan “Global Game Jam”, oyun yapımcıları için meslektaşlarıyla tanışma, onlarla işbirliği içerisinde yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı veriyor. Etkinlik katılımcılara eğlenceli olduğu kadar zorluklarla dolu bir oyun geliştirme deneyimini dünyanın dört bir yanındaki on binlerce katılımcıyla birlikte paylaşabilme olanağı sunuyor.

gamejam

GGJ’ye tüm dünyada geçen yıl 630 mekanda 93 ülkeden 30 binden fazla katılımcı ilgi göstermiş, katılımcılar 2 gün 2 gece boyunca ürettikleri oyunları GGJ internet sitesi üzerinden dünyayla paylaşmışlardı.

GGJ, tamamen gönüllülük esasında gerçekleştiriliyor. Bir yarışmadan ziyade iş birliği ve dostluğu esas alan, sinerji yaratmaya dayalı olan etkinlikte katılımcılar ilk akşam duyurulan ortak bir tema etrafında oyun geliştiriyor, ardından geliştirilen oyun etkinliğin son akşamında sunuluyor.

Oyun yapımı; görsel tasarım, programlama, oyun tasarımı, müzik gibi pek çok alandan insanın birlikte çalışmasını gerektiren karmaşık bir süreç. Dolayısıyla GGJ, kendini yeni ve farklı ortamlar içerisinde geliştirmek isteyen, sektörü tanımak ve kariyerini bu alanda sürdürmek için portföy hazırlayan tüm amatör ve profesyonel katılımcılar için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

 

 

Kaynak: www.iha.com.tr

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap