Blogger’lık bir meslek mi?

Blog yazarlığı dijital çağın piyasa koşullarında ciddi bir misyon yüklenmeye başladı.

9 Aralık 2014

Blog yazarlığı’nın markalar tarafından ne kadar önemsendiğini gösteren önemli gelişmeler var. Bundan birkaç yıl öncesine kadar blog yazmak, blogger olmak kişiler için sadece bir manevi tatmin aracı iken bugün blog yazarlarını bunu gelire dönüştürebiliyor.

Günümüzde “markalar, kullanıcılara salt reklam kokan, klasik pazarlama cümlelerinden oluşan içeriklerle ulaşamayacağını anlayınca kendi içlerinde kurumsal blog yönetimlerine ağırlık verdiler” diyen blog yazarı Ahmet Erten, günümüzde markaların iş ilanları ile ‘’blogger’’larını aramaya başladığını ifade ediyor. Erten bloglarla amaçlanan hedefin “markalarının hedef kitleleri ile uyumlu olabilecek ve ilgilerini çekebilecek nitelikli içerikler üretmek” olduğunu söylüyor ve devam ediyor: “Arama motorlarında bu içeriklerle potansiyel müşterileri ile buluşmak, tüketicinin bilgi ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Bunları da, blog diline hakim olan, resmi olmayan, sıcak bir iletişim kurabilen bir ekiple gerçekleştirmek yönünde çalışıyorlar. Bunun insan kaynakları tarafından ”iş ilanları” verilerek yapılma nedeni de bu. Söz konusu içerikleri üretecek kişilerin şirket bünyesinde -kadrolu- olmasının en önemli sebebi şüphesiz, kurum adına konuşacak ve iletişimi yapacak kişinin markayı her yönüyle tanıması, içerikleri kolay üretebilmesi gereğinden doğmaktadır.”

Ahmet Erten, uzun zamandır akıllarda olan ‘’Bloggerlık bir meslek mi?’’ sorusunun cevabı da veriyor. “Evet, bloggerlık artık bir meslek. Bugün,nitelikli içerikler üreten bloggerlar hem kendi içerikleri ile maddi kazanç elde edebiliyor hem de bunu kurumsal bir firmanın çatısı altında gerçekleştirerek profesyonel bir meslek olarak icra edebiliyorlar.”

Haberin tamamı için: http://ahmeterten.blogspot.com.tr/2014/01/bloggerlik-bir-meslek-mi.html

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap