Samsung son çeyrek raporunu yayınladı…

2016'nın finansal sonuçlarını açıklayan Samsung’ın son çeyrek raporu belli oldu. Teknoloji devi sadece son çeyrekte 2 milyar dolar net kar elde ettiğini açıkladı.

27 Ocak 2017

samsung4

Note 7 skandalı sonrası ciddi bir imaj kaybı yaşayacağı iddia edilen Samsung, 4 aylık bir süreçten sonra geçtiğimiz günlerde Note 7’nin patlama nedenini resmen açıklamıştı. Bu açıklamadan kısa süre sonra ise 2016 finans raporu da kamuoyu ile paylaşıldı.

Samsung, geçtiğimiz yılın son çeyreğini 18.8 milyar dolarlık ciroyla kapattı. Bu dönemde 2 milyar dolar net kar elde edildi.

samsung3

Kaç adet Samsung telefon satıldı?

Samsung’un bu rakamı elde etmesinde özellikle Galaxy S7 ile yakaladığı güçlü satış rakamlarının etkili olduğuna dikkat çekiliyor. Her sınıfta akıllı cihaz piyasaya süren Samsung’un açıkladığı rakamlarda satış adedi bulunmuyor ancak Koreli haber kaynağı The Investor, firmanın dördüncü çeyrekte 90 milyon akıllı telefon, 8 milyon ise tablet sattığını iddia etti.

samsung5

Teknoloji devi Samsung, izlediği politikalardan dolayı, yıl içerisinde sattığı telefon sayısını kullanıcılarla paylaşmayı tercih etmiyor. Bu yüzden söz konusu satış rakamları iddiadan öteye geçemiyor.

 

 

Kaynak: www.yenisafak.com

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap