Ulaş Yılmaz Ve Osman Söyler Dijital Hayat’a konuk oluyor

Kadıköy Belediyesi Dijital İletişim Bürosu Koordinatörü Ulaş Yılmaz ve Esenler Belediyesi Sosyal Medya Danışmanı Osman Söyler Dijital Hayat programında "Sosyal Medya Belediyeciliği" konusunu masaya yatırıyor

23 Ocak 2015

sosyalmedya-belediye-04

Her cuma 15.30’da TRT Radyo 1 ‘de canlı yayınlanan ve DijitalHayat.TV Genel Koordinatörü Bilal Eren’in sunduğu  Dijital Hayat programında bu hafta Kadıköy Belediyesi Dijital İletişim Bürosu Koordinatörü Ulaş Yılmaz ve Esenler Belediyesi Sosyal Medya Danışmanı Osman Söyler “Sosyal Medya Belediyeciliği” konusunu masaya yatırıyor.

Belediyeler sosyal medyayı kullanmalı mı?

Ulaş Yılmaz “Sosyal medya kent yönetiminde en önemli faktörlerden birisi, sosyal medyada yer alarak bireylerin düşüncelerini daha kolay öğrenebilirsiniz, buna sosyal dinleme de demek mümkün” diyerek belediyecilik anlamında sosyal medyanın önemine değindi.

Osman Söyler ise Esenler Belediyesi olarak Sosyal medyanın tüm platformlarında yer aldıklarını ve bu platformlarda  kendilerine yöneltilen tüm sorulara cevap vererek daha iyi hizmet sağladıklarını, bu şekilde Esenler içindeki sorunlara karşı halk ve belediye işbirliği ile hızlı bir şekilde çözüm yolu bulduklarını söyledi.

Esenler Belediyesi içindeki her müdürlükte bir sosyal medya sorumlusu olduğuna değinen Söyler, Belediye merkezinde ise 2 adet Sosyal medya sorumlusu olduğunu belirtti.

sosyalmedya-belediye-04-

“Belediyeler sosyal medyayı sadece gerçekleştirdiği hizmetleri göstermek  için kullanmamalı”

Sosyal medyanın sadece belediyenin yaptığı hizmetler için  kullanılmaması gerektiğini söyleyen Ulaş Yılmaz, “bu dünyada yer alacaksanız değişime,dönüşüme ve eleştiriye açık olacaksınız” diyerek belediye toplantıları içerisinde Sosyal medyadan gelen eleştirileri göz önüne aldıklarını belirtiyor.

Kadıköy Belediyesinde yaşayan insanların sosyal medyaya iyice alıştığını ve insanların belediye hakkında yapmış oldukları eleştirilere hızlı bir şekilde dönüş beklediklerini, Kadıköy Belediyesinin de olabildiğince hızlı bir şekilde bu kişilere dönüş yapmaya gayret ettiğini söyleyen Yılmaz, eleştirilere çok açık olduklarını da sözlerine ekliyor.

Belediyelere yönlendirilen eleştirilerde küfür ve hakaret içeren tabirlerin çoğunluğunun fake hesaplardan geldiğini söyleyen Osman Söyler, maalesef bazı programlar sayesinde sosyal medya mecralarında günde 1 milyona yakın fake hesap açılabildiğini ve bu hesapları engellemenin bir çözüm olmadığını söylüyor.

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap