Yılın ilk haftasında Google’da neler arandı…?

2017'nin ilk haftasında Türkiye'den, Google'da en çok aranan kelimeler belli oldu. Gündemin belirlenmesinde terör saldırıları ve İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı etkili oldu. İşte 1-8 Ocak tarihleri arasında Google'da en çok aranan o kelimeler.

9 Ocak 2017

2016’nın sona ermesiyle birlikte yeni yılda Google’da en çok aranan kelimeler de merak konusu oldu. İşte Google Trendler’in raporuna göre 1-8 Ocak tarihleri arasında Google’da en çok aranan kelimeler:

1- Son dakika

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul Ortaköy’de bir eğlence mekanında terör saldırısı gerçekleşti. Otomatik silahla insanların üzerine ateş eden terörist 39 kişiyi öldürdü. 2 milyonun üzerinde aranan ‘son dakika’ ifadesi, haliyle yeni yılın en çok arananı oldu.

ortakoy

2- Barbaros Şansal

KKTC’den sınır dışı edilerek Türkiye’ye getirilen ve uçaktan inişi sırasında darp edilen Barbaros Şansal, Google’da 1 milyondan fazla kez arandı. Şansal, yılbaşı gecesi çektiği videoda Türkiye’ye ettiği hakaretlerle gündeme gelmişti.

barbarossansal

3- TEOG sonuçları

MEB tarafından 23-24 Kasım 2016’da gerçekleştirilen TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasıyla, Google’da en çok arananlar listesine girdi. 3 Ocak Salı günü açıklanan TEOG sonuçları, Google’da 500 binin üzerinde aratıldı.

teog

4- İzmir

Terör bu kez yüzünü İzmir’de gösterdi. İzmir Adliyesi önünde bombalı araçla saldırı düzenlemek isteyen ancak polislerin müdahalesi üzerine önce aracı patlatan, ardından otomatik silahlarla çatışmaya giren teröristlerden ikisi öldürüldü. Teröristlere müdahale ederek saldırıyı engelleyen trafik polisi Fethi Sekin ve katip Musa Can şehit oldu. 5 Ocak Perşembe günü gerçekleşen terör saldırısı sonrasında İzmir, Google’da 500 binin üzerinde aratıldı.

fethi

5- AÖL sınavları iptal mi?

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte açıköğretim sınavlarının ertelenmesi gündeme geldi. Sınava girecek öğrenciler, sınavların ertelenip ertelenmediğini yine Google’a sordu. AÖL sınavları, Google’da 500 binin üzerinde arandı.

acikogretim

 

 

Kaynak: www.yenisafak.com

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap