Site Kullanım Şartları

SİTE KULLANIM KOŞULLARI

          DijitalHayat.TV sitesinden  (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) hizmet  almak için öncelikle  aşağıda belirtilen  üyelik / kullanım  şartlarımızı  okumanız  ve onay vermeniz gerekmektedir.

 

1. DijitalHayat.TV hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Burhaniye Mahallesi Taşocakları Sk. No:1/3 Beylerbeyi – Üsküdar / İstanbul adresinde mukim BizTim Bilişim Teknolojileri Limited Şirketi’dir. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen DijitalHayat.TV’ye aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir. 

 

2. DijitalHayat.TV, tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek koşulu ile alıntılanmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına DijitalHayat.TV tarafından izin verilmektedir.  DijitalHayat.TV paylaşım kültürünü esas almakta ve buna saygı duymaktadır. 

 

3. DijitalHayat.TV,

       (I) Teknoloji, internet, sosyal medya ve dijital ekosistemin hayatımıza tüm yönleriyle etkileriyle ile ilgili içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayınlamak,

      (II) Üyelerinin yayınladığı teknoloji, internet, sosyal medya ve dijital ekosistemin hayatımıza tüm yönleriyle etkileriyle ile ilgili her tür içeriğe ortam sağlamak,

      (III) Tüm içeriklerini tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olarak kamuya sunmak amacı taşımaktadır. 

 

4. DijitalHayat.TV, ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir. DijitalHayat.TV, kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

 

5. DijitalHayat.TV, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. DijitalHayat.TV, e.posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.  

 

6. DijitalHayat.TV, kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde  kontrolünü  yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları  ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca DijitalHayat.TV hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, DijitalHayat.TV hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

 

7. DijitalHayat.TV, sunduğu servislerin kesintisiz ve  hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak  internet erişim hizmeti veren servis  sağlayıcıların sistemlerinde meydana  gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir  nedenler gibi  vakalarda  DijitalHayat.TV servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda  DijitalHayat.TV servislerin etkin olarak  işlemesi  için gerekli tedbirleri  alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan  bağlantılı servis  arızaları ve hataları için  sorumluluk kabul etmemektedir.

 

8. DijitalHayat.TV, işbu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm içeriklerini ve servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servislerden ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve abonelik türleri, DijitalHayat.TV sitesinde “hizmetler” bölümünde ayrıca belirtilmiş olabilir. Kullanıcıların ilan edilen  abonelik sistemlerinden birini seçmesi halinde  sunulan hizmet ve özelliklerini  okuması  gerekmektedir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, DijitalHayat.TV’nin taahhüt ettiği hizmetten fazlasını  talep edemez.

 

9. DijitalHayat.TV, dilediği  takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde   en iyi hizmeti verme amacı ile  her zaman tek taraflı olarak  değişiklik yapabilir. 

 

10. DijitalHayat.TV, sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve DijitalHayat.TV  servislerinin kullanılması halinde  DijitalHayat.TV sorumluluk kabul etmemektedir.

 

11. DijitalHayat.TV ,değişen yasalar ve koşullara göre  kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.

 

12. DijitalHayat.TV ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle  iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde  taraflar İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu  kabul ederler.

 

Tarafınıza sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir. Yürürlük tarihi: 01.02.2015

 

Gizlilik Bildirimi

1. DijitalHayat.TV gizliliğinizi korumak ve kullanılmakta bulunan teknolojik altyapıdan en üst seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla; kişisel bilgi ve veri güvenliğiniz için çeşitli gizlilik ilkeleri benimsemiştir. Bu gizlilik ilkeleri dahilinde DijitalHayat.TV internet sitesi ve tüm alt internet sitelerinde veri toplanması ve/veya kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiş ve beyan edilmektedir.

2. DijitalHayat.TV internet sitesini ziyaret etmekle ve/veya kullanmakla ve/veya üye olmakla belirtilen bu ilkelerin tümü Kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır. DijitalHayat.TV sayfasında belirtilen iletişim adreslerinden birisi ile kendisine yapılacak geri bildirimler doğrultusunda, “Gizlilik Bildirimi” bölümünde düzeltme ve güncelleme gibi işlemleri, önceden bildirmeksizin her zaman yapabilir. DijitalHayat.TV “Gizlilik Bildirimi” bölümünü belli aralıklarla güncelleyebilir ve kullanıcı belli aralıklarla bu bölümü ziyaret ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilir.

3. DijitalHayat.TV, ziyaretçileri ya da kullanıcıları tarafından www.dijitalhayat.tv adlı web sitesi üzerinden kendisine elektronik ortamdan iletilen her türden kişisel bilgileri ve verileri üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır. DijitalHayat.TV, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. DijitalHayat.TV, iletişim faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişim / pazarlama yapacağını, kullanıcının isteği dışında iletişim yapmamayı, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.  DijitalHayat.TV, kendisine iletilen kişisel verileri ve bilgileri, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan yukarıdaki amaçlar dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacak, satışını yapmayacak ve hiç bir şart altında kullanılmasına izin vermeyecektir.

4. Sitedeki sistemle ilgili sorunların tanımlanabilmesi ve DijitalHayat.TV sitesinde çıkabilecek muhtemel sorunların acil olarak giderilmesi için, DijitalHayat.TV gerektiğinde kullanıcıların IP adresini kaydedebilir ve bu kayıtları anılan bu amaçlarla kullanabilir. Bu IP adresleri, DijitalHayat.TV tarafından kullanıcılarını ve ziyaretçilerini genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı şekilde demografik veri toplayabilmek amacıyla kullanılabilir. DijitalHayat.TV sitesinin 5651 sayılı yasada belirtilen trafik verisi saklama yükümlülükleri ayrıca saklıdır.

5. DijitalHayat.TV’ye kayıt olarak üye sıfatının kazanılması için veya üye olmaksızın çeşitli servis ve içeriklerden faydalanabilmesi için, ziyaretçilerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgilerini (örnek olarak: isim ve soy isim, telefon numarası, posta adresi, e-posta adresi vb.) formlar aracılığıyla DijitalHayat.TV’ye vermeleri gerekmektedir. DijitalHayat.TV’nin kayıt sırasında talep edebileceği bu bilgiler sistemde kayıtlı olarak tutulabilir. İletilen bu kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcılarla iletişime geçmek amacıyla da kullanılabilir. DijitalHayat.TV tarafından talep edilebilecek bilgiler veya kullanıcı tarafından aktarılan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerde ortaya koyulan ilgili bilgiler DijitalHayat.TV ve işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve kurumlar tarafından kullanıcının kimliği hiç bir şekilde açığa çıkarılmaksızın sadece çeşitli istatistiki değerlendirmeler, izinli iletişim ve pazarlama, veri tabanı oluşturma çabaları ve pazar araştırmaları yapma gibi durumlar dahilinde kullanılabilir.

6. DijitalHayat.TV, Site içerisinde başkaca sitelere link (bağlantı) sağlayabilir. Anlaşmalı olduğu veya sponsorluk çalışması yaptığı 3. Partilerin reklamlarını ve/veya çeşitli hizmetlere ilişkin başvuru formlarını yayınlayabilir, Kullanıcıları bu formlar ve reklamlar aracılığıyla reklam veren veya anlaşmalı 3. partilerin sitesine yönlendirebilir. DijitalHayat.TV, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

7. Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, ad ve soyad, adres, telefon numarası, elektronik posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik diğer her türlü bilgi olarak anlaşılır. DijitalHayat.TV, işbu gizlilik bildiriminde aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini DijitalHayat.TV’nin işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır. DijitalHayat.TV, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik bildirimi hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;

     7.1 Kanun, KHK, Yönetmelik vb. yetkili hukuki makamlar tarafından çıkarılan ve yürürlükte bulunan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara  uyulmasının gerektiği haller,

     7.2 DijitalHayat.TV’nin kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmalarıyla ilgili hallerde,

     7.3 Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde,

     7.4 Kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerde.

8. DijitalHayat.TV, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi işbu bildirimle taahhüt etmektedir.

9. DijitalHayat.TV, kullanıcılar ve kullanıcıların DijitalHayat.TV sitesi kullanımı hakkındaki bilgileri, teknik bir iletişim dosyası olan çerezler (Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği minik metin dosyalarından ibarettir. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında kullanıcının bilgisayarındaki ilgili durum ve basit tercih ayarlarını saklayarak internet kullanımını bu anlamda kolaylaştırır. Bu bahsedilen teknik iletişim dosyası, internet sitesini zamansal oranlamalı olarak kaç kişinin kullandığını, bir kişinin ilgili internet sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiki bilgiler elde etmeye ve kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik çeşitlilikle reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış ve kullanılmaktadır. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu kurulum aşamasında bu teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde hazırlanmışlardır, ancak kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının bilgisayarlarına yerleştirilmemesi veya bu türden bir dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcılarının ayarlarını her zaman değiştirebilirler.

10. DijitalHayat.TV tarafından Site içerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilebilecek bilgiler de, DijitalHayat.TV ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilmektedir.

11. DijitalHayat.TV, işbu gizlilik bildiriminde geçen hükümleri gerekli gördüğü anlarda DijitalHayat.TV sitesinde sayfasında yayınlamak şartıyla değiştirebilir. DijitalHayat.TV’nin değişiklik yaptığı gizlilik bildirimi hükümleri, ilgili sayfada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş kabul edilirler.

Yürürlük Tarihi: 01.02.2015

 

Hukuka Aykırılık Bildirimi

DijitalHayat.TV, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

DijitalHayat.TV, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun” da tanımlanan “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

DijitalHayat.TV’nin kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. DijitalHayat.TV, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.  

DijitalHayat.TV içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da  meslek birlikleri,

– İhlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,

– Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

– Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,

– Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

– Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini

Sunmak kaydıyla DijitalHayat.TV’nin bilgi@dijitalhayat.tv adresine bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler hukuk servisi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler DijitalHayat.TV sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir. 

 

Alıntı ve Yeniden Kullanma Bildirimi

Site Kullanım Şartları 2. Madde’de belirtildiği üzere bilginin ve üretilen içeriğin paylaşımından yanayız. Ancak paylaşımların üzerinde değişiklik yapılmadan alınmasını ve içeriğin altına “orjinal habere” doğrudan bağlantı (link) verilmesini rica ederiz.  

trtradyo1
Bizi Takip Edin