Facebook’tan İslami sayfalara sansür…

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, Türkiye’deki bazı İslami ve milli sayfaları kapattı. Facebook’un terörist ve dine hakaret eden sayfaları “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirip, İslami ve milli sayfaları kapatması tepki çekti.

24 Ocak 2017

Türkiye’de de en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, aralarında birçok İslami ve milli yayın yapan irili ufaklı sayfaları yayından kaldırdı. Facebook tarafından yapılan bu hamle, Türk kullanıcılar tarafından yoğun tepki çekti.

Neden İslami sayfalar? 

Facebook tarafından kapatılan sayfaların İslami ve milli sayfalar olması dikkatlerden kaçmadı. Türkiye aleyhine her türlü kirli ve kara propaganda yapan sayfalar rahatça yayın yaparken, hatta bazı sayfalara onay işareti bile verilirken İslami ve milli yayın yapan sayfaların kapatılması kullanıcıların tepkisini çekti.

Twitter üzerinde organize olan Türk kullanıcılar, Facebook’un bu kararlarını “#FacebooktaSansür” etiketi ile eleştirdi. Söz konusu etiket kısa zamanda dünya listesine girdi.

Türk kullanıcılar Facebook’un kararına tepki gösterirken, yapılan sansürün bir an önce kaldırılması ve sayfaların açılması gerektiğini söyledi. Facebook Gezi Parkı olayları öncesi de benzer şekilde Milli ve İslami haber yapan sayfaları kapatmıştı.

 

 

Kaynak: www.yenisafak.com

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap