Google + ölmedi ve onu hala kullananlar var…!

Birçok kişiye göre Google'ın en az kullanılan ürünü Google +. Ancak bu platformun hala oldukça hatırı sayılı takipçisi var ve Google siteye yeni yatırımlar yapmayı sürdürüyor.

19 Ocak 2017

Birçokları Google + için başarısız sosyal ağlar hakkında yapılan şakaların yer aldığı bir platform olarak nitelendirilse de, Google’ın bu ürününün hala oldukça fazla sayıda takipçisi var. Ancak bu takipçiler, birçoklarının düşüneceği gruplardan oluşmuyor.

Ve sonuç ne olursa olsun, Google bu ağı ve kullanıcılarını desteklemek için hala yatırım yapmayı sürdürüyor. Google yaptığı son açıklama ile, sitenin “klasik” tasarımının değiştirildiğini açıkladı. Bu yeni tasarım, fotoğrafların daha ağırlıklı, beyaz alanların ise giderek minimuma indirildiği bir görselden oluşuyor.

Aslında bu değişikliğin yapılacağı geçen yıl duyurulmuş ancak bugüne kadar şirket kullanıcıların istediklerinde eski tasarıma dönmelerine izin vermişti. Ancak bu 24 Ocak tarihi itibariyle sona eriyor ve tüm kullanıcılar yeni tasarımı kullanmak durumunda kalacak.

 

Buna ek olarak Google, ürünü uzun süredir kullananlar için bir avuç yeni özelliği de gündeme getiriyor. Google + bundan böyle, düşük oranlı yorumları varsayılan olarak mesajlardan uzaklaştıracak, bunun yerine fotoğraflara odaklanılması sağlayacak. Google + ayrıca, olaylar özelliğini de yeniden kullanıma açıyor. Bu kullanıcılara, Facebook ve diğer sosyal ağlarda olduğu gibi olaylar oluşturup, paylaşma imkanı sağlayacak.

Bunların tümü oldukça iyi görünse de, insanların Google +’ı neden hala kullandığı merak edilebilir. Gerçek şu ki, tüm hatalarına rağmen Google’ın sosyal ağı, belirli online topluluklar için hala popüler bir alan olarak kaldı.

google+

Bu gruplardan bir tanesi fotoğrafçılar. Fotoğrafçılar Google +’ın ilk dönemlerinde çektikleri fotoğrafları paylaşmak ve birbirleriyle fotoğraf çekimi ile ilgili bilgiler vermek için kullandılar. “Doğa Fotoğrafçılığı Topluluğu”nun bugün 1 milyondan fazla üyesi var ve Google +’ta en fazla irtibat kurulan grup durumunda. Ayrıca 369,163 üyesi bulunan “Sokak Fotoğrafçıları” grubu, günde büyük sayılarla fotoğraf paylaşıyor.

Bu grupların Google + kullanması oldukça makul görülebilir, ancak bunların yanında platformda gerçekten aktif olan ilginç topluluklar da var. Ekmek severler ve ekmek yapanların kullandığı “Ekmek Sanatı”, masa oyunları tutkunlarının bir araya geldiği “Masa Oyunları” ve genellikle legodan yapılan insan figürleri ile küçük oyuncakların yakından çekilmiş fotoğraflarının yer olduğu “Oyuncak Fotoğrafçıları” grupları en fazla etkileşime sahip gruplar arasında…

Tabii ki, popüler kültürün farklı yanlarını sergileyen ve birçok takipçisi bulunan gruplar da Google + kullanmayı sürdürüyor. Bunlar arasında Harry Potter ve Pokemon hayranları bulunuyor.

Bu gruplar, sadece ilişkili oldukları başlıklara değil, Google + için de büyük bir tutkuya sahip. Görünüşe göre, Google+’ta espriler ve şakalar yer almaya devam edecek, ancak şirketlerin bu platformda güncellemeler yayınlamaları beklenmemeli…

 

 

Kaynak: www.mashable.com

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap