Kişisel kargo robotu

Piaggio Fast Forward tarafından geliştirilen kişisel kargo robotu Gita, siz rahatça gezerken tüm yüklerinizi taşıyarak sizi takip etme görevini üstleniyor.

1 Şubat 2017

Vespa markasının da sahibi olan İtalya merkezli Group, son olarak robotlara odaklı şirketi Piaggio Fast Forward üzerinden ilk ürününü duyurdu. Huzurlarınızda kişisel kargo robotu Gita!

Bırakın yüklerinizi Gita taşısın!
Siz elleriniz boş bir şekilde gezerken yüklerinizi taşıyarak sizi takip etme yeteneğine sahip olan Gita, akıllı ve çevik bir kargo aracı olarak öne çıkıyor. Güvenlik, frenleme, dengeleme ve araç dinamikleri anlamında özenle tasarlandığı belirtilen robotun, adeta yüksek performanslı bir motorsikletten beklenen nitelikleri taşıdığının altı çiziliyor.

Gita eğer harita varsa buna göre, yoksa sahibini takip ederken yaklaşık 18 kilogram yük taşıyabiliyor ve 35 kilometre hızına çıkabiliyor. İnsan kadar atik olduğu ifade edilen robot, yürüme alanlarında oldukça faydalı olacak sıfır dönme yarıçapına sahip. Gita özellikle pazar alışverişlerinin vazgeçilmezi olabilecek bir ürün diyebiliriz.

İlk olarak kurumlar arası bir test programı kapsamında boy gösterecek olan kişisel kargo robotGita’nın geniş çaplı duyurusunun ise 2 Şubat tarihinde yapılması planlanıyor. En çok merak edilen konu ise ürünün tüketici sürümünün ne kadarlık fiyata sahip olacağı ve ne kadarlık mesafe kat edebileceği.

shiftdelete.net

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap