Samsung ve Google güçlerini birleştiriyor…

Samsung ile Google yapay zeka teknoloji için güçlerini birleştirmeye karar verdi. Samsung telefon bölüm başkanının yaptığı açıklamaya göre firma, yapay zeka pazarında söz sahibi olmayı hedeflediklerini belirtti.

26 Ocak 2017

Teknoloji dünyası yapay zeka konusunda tüm gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Komut sistemi ile yönetilen telefonlar, evler, akıllı asistanlar, otomobiller hatta robotlar gibi bir çok alanda kullanılmaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji firmaları da bu konunun üzerine özellikle düşüyor. Geliştirme konusunda birçok ortaklık kuruluyor. Bu ortaklıklardan biri de dünyanın önde gelen teknoloji devleri Samsung ve Google arasında gerçekleşecek.

2016 yılında yaşadığı talihsiz kazayı unutturmak için mücadele eden Samsung, yeni çıkaracağı Galaxy S8 modeli ile kullanıcılarının gönlünü almayı hedefliyor. Lakin en yakın rakiplerinin Google ve Amazon ile yaptığı anlaşmalar ve yapay zeka konusundaki atılımları, Samsung’un sesli asistan arayışına neden oldu. Bunun üzerine rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen teknoloji devi, Google ile anlaşmak için çalışma başlattı.

samsung

Samsung telefon bölümünün başkanı, Samsung ve Google’un gelişen yapay zeka pazarında söz sahibi olabilmesi için güçlerini birleştirmesi gerektiğini ifade etti.

Yapılan bu açıklamaya göre iki dev yapay zeka teknoloji için bir araya gelecek gibi görünüyor. 2017 yılı için kullanıcılarına birçok taahhüt veren Samsung’un bu sözleri yerine getirip getiremeyeceği merak ediliyor.

 

 

Kaynak: www.yenisafak.com

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap