Dünya Teknoloji ile Büyüyor ve Gelişiyor…

Günümüzde insan hayatında bilginin çok büyük bir yer tutmasından ve insan hafızasının buna karşılık verememesinden dolayı teknolojiye duyulan ihtiyaç her geçen gün artarak sürmektedir.

31 Ekim 2014

Dünya Teknoloji ile Büyüyor ve Gelişiyor…

 

Hâlihazırda hayatımızın birçok alanına yoğun biçimde girmiş olan bilgi teknolojileri, gelecekte hayatımıza tamamen yön verecektir.Dünyanın birçok ülkesinde hükümetler, ekonominin büyümesinde ve gelecekte daha iyi duruma gelmesinde bilgi ve iletişim teknolojilerinin önemini çoktan kavramış durumdalar.Endüstriyel rekabetçiliği geliştirmek, büyümeyi desteklemek, istihdam çözümleri ve temel sosyal zorluklarla mücadele edebilmek için bilgi ve iletişim teknolojilerinin güçlü temelinin oluşturulmasına yönelik birçok politika belirleniyor.

Nüfusun hızla arttığı günümüzde bu artışla doğru orantılı olarak verilerde de büyük bir artış görülmektedir. İnsanlar zaman ve mekân bağımsız talep ettikleri bilgiye mobil olarak erişmek ve her türlü bilgiyi kayıt altına almak istemekteler. Günümüzde insan hayatında bilginin çok büyük bir yer tutmasından ve insan hafızasının buna karşılık verememesinden dolayı  teknolojiye duyulan ihtiyaç her geçen gün artarak sürmektedir.Şirketler, saniyede trilyonlarca işlem yapabilen donanımların üzerinde iş süreçlerini sağlıklı ve hızlı bir şekilde sürdürecek yazılımları entegre etmenin telaşı içerisinde, her geçen gün artan işlenmiş ve atıl durumdaki verinin korunması ve ihtiyaç duyulduğu anda hızlı bir şekilde erişilmesine olanak sağlayacak senaryoları sistem odalarında kurmanın gayreti içindeler.

Bunun yanı sıra, firmaların oluşturdukları yıkım senaryoları gereğince bu veriler, şehirler, ülkeler ve hatta kıtalar arası birden fazla yere yedeklenmekte, online olarak aynı anda işlem görmektedir. Tabii ki bu süreçte alt yapı, network ve güvenlik ekipmanlarının stabil olarak çalışması genel sistemin işleyişi açısından çok büyük önem arz etmektedir. Verinin doğru adreslenmesi ve aktarılacağı yere güvenli bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Proline olarak gelinen bu noktada amacımız bilgiyi öğrenmek, öğretmek ve uygulamak odaklı olarak, gerek hizmet talep edenlere ve gerekse hizmet verenlere uygun teknolojik çözümler sunmaktır.Bu kapsam içerisinde sunduğumuz çözümler,kullanıcı tarafındaki marka bağımsız mobil cihazlardan ve kuruma özel uygulamalardan başlayarak kurumların IP üzerinden haberleşmelerinden, sistem odalarında ki tüm donanımlarına ve bu donanımlar üzerinde çalışacak uygulamalarına kadar birçok ürünü kapsamaktadır.Mesafelerin ortadan kalktığı ve insanların kendilerine yeterince vakit ayıramadığı dünyamızda amacımız bireylerin teknolojiye ayak uydurarak hayatlarını kolaylaştıracak, hızlandıracakve daha verimli kılacak teknolojik çözümleri kendilerine sunmaktır.

 

Bilginç Işık

Proline Satış Müdürü

trtradyo1
Bizi Takip Edin

Bu habere yorum yap